S poctivostí nejdál dojdeš

S poctivostí nejdál dojdeš

Tak říkávali mnozí naši předci …: „S poctivostí nejdál dojdeš!“ Kdyby ovšem viděli, jak to v dnešní době ve skutečnosti je, byli by velmi zklamaní. Dnes je to samá krádež a samý podvod … A jak by taky ne, když nám vláda stále akorát peněz ubírá a co hůř, plýtvá s „našimi penězi“. Vláda šetří na lidech, ale sama sebe neomezí …kdybychom se opravdu měli řídit vládou, která nám má jít příkladem, asi bychom poctivosti příliš nevyužívali.

Práce ubývá …

Snad každý z nás si chce najít dobré povolání, které by mu vyhovovalo. Ovšem kvůli neustálým omezením, která přichází jedno za druhým z vyšších míst naší republiky, snižují zaměstnavatelé počet pracovních míst …nové lidi buď vůbec nepřibírají, anebo dokonce i propouští stávající zaměstnance.

A právě proto se v dnešní době hledá práce čím dál obtížněji …a tak se mnoho lidí (zejména pak přistěhovalců z východu – nejedná se o Asiaty) uchyluje k násilí a ke zlodějství a okrádají tak stále ubývajících, skutečně poctivých lidí.

Penězi plýtvá, jako by se nechumelilo

A i když se stále všude mluví o tom, jak je peněz málo, vysoce postavené představitele našeho státu, jejichž platy jsou v porovnání s normálními lidmi mnohokrát až enormní, to vůbec netíží a zvesela si rozhazují dál. Občanům České republiky peníze seberou, ale přistěhovalcům (zejména pak těm z Rumunska) je přidají.

Nutno však také podotknout i to, že vláda velmi často svěřuje různé stavby soukromým firmám, zejména pak stavby dálnic, které jsou velmi předražené. Neméně podstatným je fakt, že vládní představitelé žijí ve zbytečném přepychu, který měsíčně stojí i více, než měsíční rozpočet 10-ti běžných rodin v ČR.

Mj., pokud letí na nějaké jednání mimo ČR, není jim líto použít „naše peníze“ na zaplacení i těch nejdražších leteckých společností …a to vše pouze kvůli službám a zbytečnému přepychu.

Příliš mnoho výdajů za potraviny?

Příliš mnoho výdajů za potraviny?

Také řešíte příliš vysoké výdaje za potraviny? Kupujete stále to samé co dříve, ale platíte za to čím dál více? Je mnoho lidí, kteří tohle přijmou …jsou to zejména ti bonitnější lidé. Avšak Ti, kteří nemají peněz nazbyt a musí každou korunu obrátit dvakrát, už řeší, kde by nějaké peníze ušetřili. A to ať už se jedná o zbytné či nezbytné výdaje. Výdaje za potraviny zpravidla stoupají s každým přírůstkem do rodiny, zejména pak stoupají v období výchovy kojenců, kterým se musí kupovat speciální strava.

Jak ušetřit?

Nejefektivnějším způsobem jak ušetřit nemusí být omezování se …nemusíme si odepřít vše, co máme rádi. Jednoduše stačí nahradit některé potraviny jinými. Je samozřejmé, že ne vše, co dáme jako náhražku za jinou potravinu, bude stále chutnat stále stejně dobře …v takovém případě nám však mnohdy mohou pomoci různá koření a dochucovadla, která až tak drahá nejsou.

Většinou jsou chutě o zvyku, a tak když nahradíme něco, co jsme zvyklí jíst několik let, něčím jiným, rozdíl může být mnohdy velmi znatelný …po nějakém čase si na to však také zvykneme.

Kupováním levnějších potravin také ušetříme …nyní se nejedná o náhražky stávajících výrobků, ale např. o pizzu, které je dostupných v obchodě hned několik druhů. Spousta lidí si kupuje pizzy od světových výrobců, jako je např. Ristorante nebo Alfredo.

Že mají ovšem hned vedle pizzu, která je 2x větší a o polovinu levnější, to už je nezajímá a většinou to odbydou slovy, že „nebudou jíst tyhle nekvalitní potraviny“ – faktem ovšem je, že téměř nikdo se nikdy nedívá pořádně na složení dané výrobku a usuzují tak pouze podle ceny nebo dle značky.

Co je výsledkem?

Výsledkem je úspora Vašich financí, které můžete využít jinde, či  si je nechat zhodnotit v bance nebo ve spořitelně. Levnější jídlo nemusí být vždy méně chutné než to drahé, záleží pouze na každém z nás, jestli jsme schopni přijmout, že i levnější může být mnohdy chutnější a lepší.