Značka nebo kvalita?

Značka nebo kvalita?

Autor obrázku: Sodanie Chea

Nemálo lidí si plete tyto dva pojmy …známá značka totiž nemusí být vždy zárukou kvality. V mnohých případech dochází ke zničení konkurence menšími prodejci těch velkých a známých. Jsou totiž schopni nabídnout stejnou, anebo někdy i lepší kvalitu, a to za výrazně nižší cenu, což je zejména v dnešní době pro lidi zajímavé. Ale najdou se samozřejmě i takoví, kteří jsou zámožní, nakupují pouze ve vybraných obchodech, a že by někde mohlo být i lépe, se jim vymluvit nedá.

Ani cena není měrnou jednotkou kvality!

Velká spousta lidí si myslí, že jakmile je něco drahé, je to i kvalitní. A čím dražší, tím kvalitnější to je. Ovšem ne vždy tomu tak je, i když je to v některých případech klamavé. Někdy od sebe mohou být dvě stejné věci podobné, anebo stejné kvality, cenově velmi daleko.

Obvykle se ovšem jedná o „dobrou vůli“ prodejců, jakou cenu nasadí, a budou-li chtít zákazníků co nejvíce, či nikoliv. Většina lidí ale samozřejmě bude stále kupovat to, co vypadá alespoň trochu k světu, je to levné, a zároveň to nosí jméno nějaké známější značky.

Autor obrázku: Matthew Rutledge

Nižší cena

Někteří lidé, když vidí nějakou věc, kterou chtěli, v jiném obchodě třeba i 2x levnější, jsou šťastní, kolik peněz ušetří. Jiní jsou naopak zase zaskočení a hledají na té levnější věci kdejakou chybu – a to vše jenom proto, že ji má konkurence výrazně levnější. Důvodů může být hned několik …mezi hlavní patří, že chtějí buď konkurenci přetáhnout zákazníky, anebo doprodávají zboží, o které přáliš velký zájem nebyl.

Dávejte si pozor

Pokud nosíte skutečně kvalitní oblečení, které něco vydrží, je pohodlné, zvýrazňuje ladné křivky Vašeho těla a zkrátka se v něm cítíte dobře, dávejte si na něj pozor. Nikdy nevíte, co se může stát, a tak si raději na nebezpečné aktivity berte něco méně kvalitního či drahého i za cenu, že to nebude tak úplně pohodlné. Pořízení některých kvalitních věcí či oblečení, může být někdy i drahou záležitostí.

Příliš mnoho výdajů za potraviny?

Příliš mnoho výdajů za potraviny?

Také řešíte příliš vysoké výdaje za potraviny? Kupujete stále to samé co dříve, ale platíte za to čím dál více? Je mnoho lidí, kteří tohle přijmou …jsou to zejména ti bonitnější lidé. Avšak Ti, kteří nemají peněz nazbyt a musí každou korunu obrátit dvakrát, už řeší, kde by nějaké peníze ušetřili. A to ať už se jedná o zbytné či nezbytné výdaje. Výdaje za potraviny zpravidla stoupají s každým přírůstkem do rodiny, zejména pak stoupají v období výchovy kojenců, kterým se musí kupovat speciální strava.

Jak ušetřit?

Nejefektivnějším způsobem jak ušetřit nemusí být omezování se …nemusíme si odepřít vše, co máme rádi. Jednoduše stačí nahradit některé potraviny jinými. Je samozřejmé, že ne vše, co dáme jako náhražku za jinou potravinu, bude stále chutnat stále stejně dobře …v takovém případě nám však mnohdy mohou pomoci různá koření a dochucovadla, která až tak drahá nejsou.

Většinou jsou chutě o zvyku, a tak když nahradíme něco, co jsme zvyklí jíst několik let, něčím jiným, rozdíl může být mnohdy velmi znatelný …po nějakém čase si na to však také zvykneme.

Kupováním levnějších potravin také ušetříme …nyní se nejedná o náhražky stávajících výrobků, ale např. o pizzu, které je dostupných v obchodě hned několik druhů. Spousta lidí si kupuje pizzy od světových výrobců, jako je např. Ristorante nebo Alfredo.

Že mají ovšem hned vedle pizzu, která je 2x větší a o polovinu levnější, to už je nezajímá a většinou to odbydou slovy, že „nebudou jíst tyhle nekvalitní potraviny“ – faktem ovšem je, že téměř nikdo se nikdy nedívá pořádně na složení dané výrobku a usuzují tak pouze podle ceny nebo dle značky.

Co je výsledkem?

Výsledkem je úspora Vašich financí, které můžete využít jinde, či  si je nechat zhodnotit v bance nebo ve spořitelně. Levnější jídlo nemusí být vždy méně chutné než to drahé, záleží pouze na každém z nás, jestli jsme schopni přijmout, že i levnější může být mnohdy chutnější a lepší.