Málo peněz? Jak jich mít více

Málo peněz? Jak jich mít více

Také řešíte neustálý nedostatek peněz? Kvůli nízkým příjmům si nemůžete dovolit dražší a kvalitnější potraviny a musíte namísto nich kupovat ty nejlevnější, u kterých raději ani nezkoumáte, z čeho jsou vlastně vyrobené? A dokonce se kvůli tomu nemůžete ani obléknout tak, jak byste chtěli, či nemůžete jet na dovolenou jinam, než pod stan, i když si ji zasloužíte?

Rozhodně v tom nejste sami a jistě i Vy znáte velkou spoustu lidí, kteří mají stejnou nebo podobnou situaci.

Vše vyžaduje oběti

Jistě se shodneme na to, že pokud něco chceme, musíme pro to také něco udělat – ovšem ne vždy k tomu bude stačit Vaše zaměstnání. Pokud patříte k řadovým zaměstnancům v nějaké továrně, zkuste zapřemýšlet a následně se poohlédnout po nějakém lepším zaměstnání.

Pokud se Vám ovšem nepodaří sehnat lepší zaměstnání, zhodnoťte, zdali by nebylo dobré přinášet ještě větší oběti, než doposud a začít pracovat ve dvou pracích – jednoduše skloubíte práci na HPP (hlavní pracovní poměr) s prací na VPP (vedlejší pracovní poměr).

Ponížení …ale proč?

Mnozí lidé, i když mají tu možnost, do druhého zaměstnání nepůjdou z důvodu, protože jim přijde ponižující. Pro každého z nás může být ponižujícím zaměstnáním něco jiného, velká spousta lidí ovšem označuje za ponižující povolání třeba uklízeče. Kde bychom ovšem byli bez uklízečů a uklízeček? Uklízeči/uklízečky sice dělají špinavou práci, ovšem jenom díky nim je čisto všude tam, kde je potřeba.

Pokud Vám ovšem tato práce nevadí, ale nemáte pouze rádi společnost, zkuste se poohlédnout třeba na internetu – velmi často jsou totiž sháněni uklízeči komerčních prostorů – ty se obvykle uklízí v pozdějších hodinách …za to jste tam ovšem sami, anebo s dalšími členy úklidové skupiny.

A co takhle víkendy?

Pro mnohé jistě nepředstavitelné …obětovat jediné dny volna po perném pracovním týdnu …nemalou motivací ovšem může být, že si díky víkendovému zaměstnání můžete přilepšit i o více jak 2/3 Vašeho stávajícího příjmu, což Vám umožní celkové lepší žití – budete si moci pořídit nové auto, budete moci opravit barák (byt), anebo dopřát svým dětem lepší vzdělání a zajistit jim tak v budoucnu lepší možnosti – a to nejenom pracovního uplatnění.

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Průměrný plat 23 500KČ/měsíc …tak o tom si může většina z nás nechat zdát. V mnoha případech je to příjem dvou pracujících do jedné domácnosti. Stále se zvyšující průměrný plat má ukazovat vyspělost státu …ovšem nesmyslné parametry, dle kterých se vyspělost určuje, jsou mnohdy v rozporu s realitou – tuto částku průměrného měsíčního příjmu můžeme připisovat především politikům, manažerům a dalším řídícím pracovníkům, jejichž platy se mnohdy pohybují v řádech několika desítek a stovek tisíc českých korun za měsíc.

Není práce jako práce …

Zatímco většina manažerů a dalších řídících pracovníků vykazuje jisté výsledky, v politice už to tak valné není … Manažeři, jejichž platy mnohonásobně překračují platy běžných občanů naší země, musí své práci mnohdy věnovat i 2x více času, než ostatní pracovníci. Denní osmihodinová pracovní doba jim většinou nic neříká a většinou pracují až do doby úplného vyčerpání.

Namísto toho politici a senátoři, kteří se prezentují jako nejvyšší představitelé a články řídících orgánů, se příliš nepředřou. Řízení státu vyžaduje bezesporu velkou zodpovědnost, tu ovšem nese pouze několik z nich a zbytek je tam tak říkajíc „do počtu“. Plat jednoho z nejníže postavených poslanců se pohybuje někde kolem 50 000KČ, který je placen penězi běžných občanů.

Kdo šetří, má za tři

Staré pořekadlo „Kdo šetří, má za tři“ už dávno není ve spoustě případů pravdou. V dřívějších dobách, kdy se opravdu dalo přežít i s minimem výdajů, tomu tak bylo, ovšem v dnešní době, kdy vyjdeme se svými příjmy jen tak tak i přes to, že jsme šetřiví a kupujeme levné potraviny, už to neplatí. A pokud bychom náhodou zase nějak začali s penězi vycházet, vláda nám přichystá další zdražení zboží nebo vydá nové zákony, které donutí zaměstnavatele snížit platy svým zaměstnancům.

Buď jednou pořádně, nebo dvakrát hůř

Pokud chcete, aby Váš měsíční příjem alespoň kamarádil s hranicí průměrného měsíčního platu v ČR, zaměřte se na kariéru – najděte si nejlepší možnou práci a snažte se v ní co nejrychleji stoupat.

Komu se ovšem nepoštěstí a potřebuje vyšší příjmy, měl by zkusit druhou práci – a to buď ve všední dny v kombinaci s Vaší stávající, anebo vykonávat jednu práci v týdnu a další přes víkendy. Platové ohodnocení víkendových pracovníků je mnohdy srovnatelné i s platem těch, kteří chodí do práce pravidelně každý všední den.