Emancipace, aneb ženy už nejsou ve výhodě

Emancipace, aneb ženy už nejsou ve výhodě

To, o co ženám tak dlouhou dobu šlo, se jim konečně splnilo …jejich boj za emancipaci (mít stejná práva i postavení jako mají muži) se vydařil, a tak byly ženy uznány rovnocennými s muži po všech stránkách – rozhodl tak Evropský soudní dvůr v Bruselu.

…v mnoha věcech to však ženám uškodilo …namísto šetření peněz, které je v dnešní době snad nejdůležitější za poslední roky, budou platit více! Pojišťovny totiž musí dle nové změny v legislativě pojišťovnictví sjednotit ceny pro muže i ženy.

Jsme si rovni po všech stránkách!

Až do 21. prosince 2012 platili ženy za úrazová pojištění méně, než muži. A rozdíl ve výši pojistného byl opravdu znatelný! Ženy platily menší pojistné než muži, protože se dožívají vyššího věku a zpravidla vykonávají méně riziková povolání, než muži, čímž jsou pro pojišťovny méně rizikové.

Evropský soudní dvůr ovšem toto označil za diskriminaci a pozměnil legislativu pojišťovnictví. Opět se ovšem ukázalo, že vysoce postavení lidé nemají žádné ponětí o životu normálních lidí. Tuto změnu totiž nebudou příliš kritizovat pouze bonitní lidé …průměrným a podprůměrným rodinám (bráno dle měsíčních příjmů) to však ztíží celkovou finanční situaci.

Kdo uzavřel včas, má vyhráno!

Emancipace, jak na ni musely reagovat pojišťovny, se netýká pouze starých smluv …tedy smluv uzavřených do 21. prosince 2012. Kdo tedy uzavřel úrazové či jiné rizikové pojištění do nejdéle do 21. prosince 2012, bude stále platit méně …a to po celou dobu trvání smlouvy!

Nejlépe na tom tedy jsou ty ženy, které mají délku trvání smlouvy 30 let (nebo i více). Kdo si ovšem nestihl uzavřít úrazové pojištění do konce termínu, či mu zanedlouho končí, měl by se připravit na, v některých podmínkách i výrazně, vyšší platbu.

Jak platit méně …

Proč patřit mezi ty, kteří platí více, aniž by museli? Nedejte pojišťovně nic „zadarmo“!

Dříve, než uzavřete nějakou smlouvu (nejčastěji úrazové pojištění nebo pojištění majetku), podívejte se, jaké všechny položky Vám do ní poradce zahrnul a pečlivě zvažte každou z nich – mnohdy se totiž stává, že pojištění na všechna rizika nepotřebujete, nebo že se mnohá z nich i překrývají.

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Průměrný plat 23 500KČ/měsíc …tak o tom si může většina z nás nechat zdát. V mnoha případech je to příjem dvou pracujících do jedné domácnosti. Stále se zvyšující průměrný plat má ukazovat vyspělost státu …ovšem nesmyslné parametry, dle kterých se vyspělost určuje, jsou mnohdy v rozporu s realitou – tuto částku průměrného měsíčního příjmu můžeme připisovat především politikům, manažerům a dalším řídícím pracovníkům, jejichž platy se mnohdy pohybují v řádech několika desítek a stovek tisíc českých korun za měsíc.

Není práce jako práce …

Zatímco většina manažerů a dalších řídících pracovníků vykazuje jisté výsledky, v politice už to tak valné není … Manažeři, jejichž platy mnohonásobně překračují platy běžných občanů naší země, musí své práci mnohdy věnovat i 2x více času, než ostatní pracovníci. Denní osmihodinová pracovní doba jim většinou nic neříká a většinou pracují až do doby úplného vyčerpání.

Namísto toho politici a senátoři, kteří se prezentují jako nejvyšší představitelé a články řídících orgánů, se příliš nepředřou. Řízení státu vyžaduje bezesporu velkou zodpovědnost, tu ovšem nese pouze několik z nich a zbytek je tam tak říkajíc „do počtu“. Plat jednoho z nejníže postavených poslanců se pohybuje někde kolem 50 000KČ, který je placen penězi běžných občanů.

Kdo šetří, má za tři

Staré pořekadlo „Kdo šetří, má za tři“ už dávno není ve spoustě případů pravdou. V dřívějších dobách, kdy se opravdu dalo přežít i s minimem výdajů, tomu tak bylo, ovšem v dnešní době, kdy vyjdeme se svými příjmy jen tak tak i přes to, že jsme šetřiví a kupujeme levné potraviny, už to neplatí. A pokud bychom náhodou zase nějak začali s penězi vycházet, vláda nám přichystá další zdražení zboží nebo vydá nové zákony, které donutí zaměstnavatele snížit platy svým zaměstnancům.

Buď jednou pořádně, nebo dvakrát hůř

Pokud chcete, aby Váš měsíční příjem alespoň kamarádil s hranicí průměrného měsíčního platu v ČR, zaměřte se na kariéru – najděte si nejlepší možnou práci a snažte se v ní co nejrychleji stoupat.

Komu se ovšem nepoštěstí a potřebuje vyšší příjmy, měl by zkusit druhou práci – a to buď ve všední dny v kombinaci s Vaší stávající, anebo vykonávat jednu práci v týdnu a další přes víkendy. Platové ohodnocení víkendových pracovníků je mnohdy srovnatelné i s platem těch, kteří chodí do práce pravidelně každý všední den.

S poctivostí nejdál dojdeš

S poctivostí nejdál dojdeš

Tak říkávali mnozí naši předci …: „S poctivostí nejdál dojdeš!“ Kdyby ovšem viděli, jak to v dnešní době ve skutečnosti je, byli by velmi zklamaní. Dnes je to samá krádež a samý podvod … A jak by taky ne, když nám vláda stále akorát peněz ubírá a co hůř, plýtvá s „našimi penězi“. Vláda šetří na lidech, ale sama sebe neomezí …kdybychom se opravdu měli řídit vládou, která nám má jít příkladem, asi bychom poctivosti příliš nevyužívali.

Práce ubývá …

Snad každý z nás si chce najít dobré povolání, které by mu vyhovovalo. Ovšem kvůli neustálým omezením, která přichází jedno za druhým z vyšších míst naší republiky, snižují zaměstnavatelé počet pracovních míst …nové lidi buď vůbec nepřibírají, anebo dokonce i propouští stávající zaměstnance.

A právě proto se v dnešní době hledá práce čím dál obtížněji …a tak se mnoho lidí (zejména pak přistěhovalců z východu – nejedná se o Asiaty) uchyluje k násilí a ke zlodějství a okrádají tak stále ubývajících, skutečně poctivých lidí.

Penězi plýtvá, jako by se nechumelilo

A i když se stále všude mluví o tom, jak je peněz málo, vysoce postavené představitele našeho státu, jejichž platy jsou v porovnání s normálními lidmi mnohokrát až enormní, to vůbec netíží a zvesela si rozhazují dál. Občanům České republiky peníze seberou, ale přistěhovalcům (zejména pak těm z Rumunska) je přidají.

Nutno však také podotknout i to, že vláda velmi často svěřuje různé stavby soukromým firmám, zejména pak stavby dálnic, které jsou velmi předražené. Neméně podstatným je fakt, že vládní představitelé žijí ve zbytečném přepychu, který měsíčně stojí i více, než měsíční rozpočet 10-ti běžných rodin v ČR.

Mj., pokud letí na nějaké jednání mimo ČR, není jim líto použít „naše peníze“ na zaplacení i těch nejdražších leteckých společností …a to vše pouze kvůli službám a zbytečnému přepychu.