Mít neomezené volání, nebo běžný paušál? Jak nejlépe ušetit?

Potřebujete mít volání zdarma do všech sítí, na jak dlouho chcete, nebo vám bude stačit pouze paušál, kde budete mít pár volných minut? Pokud máte internet v mobilu, pak si nejspíše vystačíte s tarifem, který má jen několik volných minut.

Využívejte volné volání

Internet vám totiž ušetří spousty peněz, protože budete moci volat přes Viber, nebo WhatsApp, přes které také můžete psát SMS a posílat fotografie a to vše je úplně zdarma.

Pokud nemáte chytrý mobil a možnost připojení k internetu, pak se vám vyplatí vzít si tarif, který je neomezený a se kterým můžete volat a psát tak dlouho, jak dlouho sami budete chtít.

Co je nejméně výhodné je telefon na kredit, který je vhodný už jen pro děti, které chcete mít na příjmu, jinak se už málokdy vyplatí. V době, kdy se za neomezené volání platí okolo 600 Kč a pokud máte firmu, nebo víc čísel, tak ještě méně, snad ani nikoho nenapadne pořizovat si telefon na kredit, ale využít služeb paušálu.

Informujte se na různé tarify

Tarify se již dostaly do takového bodu, že jsou cenově dostupné drtivé většině z nás a že zaplatit měsíčně okolo 600 Kč za neomezené volání již není taková zátěž, jako provolat volné minuty a platit si za minuty další.

Jestliže ale využíváte Viber a WhatsApp, pak si můžete vzít tarif, který má menší paušál a můžete jej využít k tomu, abyste mohli občas zavolat, nebo napsat někam, kde nemají Viber ani WhatsApp. Čím více vstupuje na trh operátorů se svými nabídkami, tím lepší podmínky ostatní operátoři nabízejí.

Co se týká cen, tak stále má nejvyšší ceny 02, následuje T-Mobile a nejlevnější služby potom nabízí společnost Vodafone. Pokud chcete vědět, jestli je pro vás výhodnější tarif neomezený, nebo tarif, kde jsou volné minuty, sledujte, kolik měsíčně provoláte a propíšete a z toho máte možnost okamžitě a přesně zjistit, co pro vás bude nejvýhodnější.

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Průměrný plat 23 500KČ/měsíc …tak o tom si může většina z nás nechat zdát. V mnoha případech je to příjem dvou pracujících do jedné domácnosti. Stále se zvyšující průměrný plat má ukazovat vyspělost státu …ovšem nesmyslné parametry, dle kterých se vyspělost určuje, jsou mnohdy v rozporu s realitou – tuto částku průměrného měsíčního příjmu můžeme připisovat především politikům, manažerům a dalším řídícím pracovníkům, jejichž platy se mnohdy pohybují v řádech několika desítek a stovek tisíc českých korun za měsíc.

Není práce jako práce …

Zatímco většina manažerů a dalších řídících pracovníků vykazuje jisté výsledky, v politice už to tak valné není … Manažeři, jejichž platy mnohonásobně překračují platy běžných občanů naší země, musí své práci mnohdy věnovat i 2x více času, než ostatní pracovníci. Denní osmihodinová pracovní doba jim většinou nic neříká a většinou pracují až do doby úplného vyčerpání.

Namísto toho politici a senátoři, kteří se prezentují jako nejvyšší představitelé a články řídících orgánů, se příliš nepředřou. Řízení státu vyžaduje bezesporu velkou zodpovědnost, tu ovšem nese pouze několik z nich a zbytek je tam tak říkajíc „do počtu“. Plat jednoho z nejníže postavených poslanců se pohybuje někde kolem 50 000KČ, který je placen penězi běžných občanů.

Kdo šetří, má za tři

Staré pořekadlo „Kdo šetří, má za tři“ už dávno není ve spoustě případů pravdou. V dřívějších dobách, kdy se opravdu dalo přežít i s minimem výdajů, tomu tak bylo, ovšem v dnešní době, kdy vyjdeme se svými příjmy jen tak tak i přes to, že jsme šetřiví a kupujeme levné potraviny, už to neplatí. A pokud bychom náhodou zase nějak začali s penězi vycházet, vláda nám přichystá další zdražení zboží nebo vydá nové zákony, které donutí zaměstnavatele snížit platy svým zaměstnancům.

Buď jednou pořádně, nebo dvakrát hůř

Pokud chcete, aby Váš měsíční příjem alespoň kamarádil s hranicí průměrného měsíčního platu v ČR, zaměřte se na kariéru – najděte si nejlepší možnou práci a snažte se v ní co nejrychleji stoupat.

Komu se ovšem nepoštěstí a potřebuje vyšší příjmy, měl by zkusit druhou práci – a to buď ve všední dny v kombinaci s Vaší stávající, anebo vykonávat jednu práci v týdnu a další přes víkendy. Platové ohodnocení víkendových pracovníků je mnohdy srovnatelné i s platem těch, kteří chodí do práce pravidelně každý všední den.