Neplaťte zbytečně mnoho za hypotéku. Díky srovnávači hypoték si vyberete tu nejvýhodnější.

Rozhodujete se, u jaké společnosti si vezmete hypoteční úvěr, který pokryje koupi vámi vysněného domu nebo bytu? V tom případě si ještě před rozhodnutím určitě nezapomeňte porovnat jednotlivé nabídky hypoték na webových stránkách pujcka.co. Správná volba vám může ušetřit spousty tisíc korun, které investujete např. do vybavení nebo úpravy zahrady.

Abyste v budoucnu nelitovali svého rozhodnutí

Také se vám stalo, že jste si koupili nové hodinky, telefon nebo třeba vysavač a záhy zjistili, že v jiné prodejně jen kousek vedle té, v níž jste nakoupili, mají ten stejný model o několik set korun levněji? Určitě jste byli zklamaní, naštvaní a říkali jste si, proč jste neprošli víc obchodů a neporovnali si, co kde nabízí.

Toto se vám nestane díky srovnání hypoték. Ano, i hypotéky si můžete porovnat a odhalit, která z bank či spořitelen je drahá a která má naopak nejvýhodnější produkty. Budete mít přehled, který by jinak nebylo snadné získat, protože přece jen je na našem finančním trhu dostatek společností, které se snaží získat každého zájemce pro sebe.

Právě portál půjčka.co vám pomůže zvolit nejlepšího partnera pro financování vašeho nového bydlení.

Jeden příklad za všechny

Rádi byste poznali nějaký příklad ze světa hypoték? Co třeba Modrá pyramida a její hypotéka, kterou najdete na webových stránkách http://www.pujcka.co/hypoteka-od-modre-pyramidy? Přinese vám od 200 000 Kč do 50 000 000 Kč k financování výstavby nemovitosti, koupi domu do vlastnictví, koupi družstevního domu, ale i na rekonstrukci a modernizaci bydlení. Splátky se dají rozložit až na 28 let, pokrytí může dosáhnout až 100% potřebné částky, úrokové sazby jsou garantované a zpracování úvěru je zdarma. Úroková sazba je již od 2,29%.

Zaujala vás tato nabídka? Podívejte se na podrobnosti na stránkách pujcka.co, nebo si srovnejte nabídky od mnoha dalších společností.

Hypotéka nebo nájem?

Hypotéka nebo nájem?

Financování bydlení je bezesporu prioritní věcí. Někteří lidé si řeknou, že bydlet v nájmu je lepší – a proč? Protože se nemusí o nic starat, o vše se musí postarat majitel domu (když se např. něco rozbije) …namísto toho, máte-li vlastní bydlení, musíte si vše opravovat a zvelebovat sami, což je na jednu stranu „na obtíž“, ale a druhou stranu …děláte to nejenom pro sebe, ale i pro své děti.

Proč zvolit hypotéku a ne nájem?

Z jednoho prostého důvodu, a sice že hypotéka Vás vyjde o dost levněji. Ano, zpočátku jsou náklady na nájem oproti hypotéce třeba o 2 000,– Kč menší, ale jak plyne čas, roste i cena nájmu – ta je totiž ovlivňována okolím, resp. růstem cen – zejména nemovitostí.

Když si porovnáme splátky hypotéky a splátky nájmu, tak během prvních několika let Vás vyjde nájem „výhodněji“, ovšem fakt, že za několik let budou splátky nájmu stejně vysoké jako splátky hypotéky, a běh pár desítek let bude nájemné mnohonásobně převyšovat splátky za hypotéku, je děsivý.

Proč být v nájmu nejvýš pár let?

Nájem je dnes běžnou věcí …a to zejména u mladých lidí, kteří teprve nedávno vyšli školu a začali pracovat – takoví si bohužel hypotéku ani úvěr ze stavebního spoření pořídit nemohou, a tak jim nic jiného ani nezbývá.

Rozhodně by si však neměli na nájem zvykat, protože se jim bude neustále zvyšovat – ovlivňuje to však nejenom růst cen nemovitostí, ale velký podíl na tom má i inflace, která je dnes cca 3%. A pokud si ke stávajícímu nájemnému připočteme každý rok 3% (tedy inflaci), dostaneme se během 30-ti let až na částku kolem 20 000,– Kč a v porovnání s hypotékou, Vás hypotéka vyjde cca 2x levněji – a takových 10 000,– Kč už je přeci jenom dost velký rozdíl.

Další věcí, proč být v nájmu nejvýš pár let je ten, že jakmile odejdete do starobního důchodu (výsluhové penze), Vaše příjmy výrazně poklesnou a Vy tak budete jen těžko platit nájemné, které bude mnohdy i o dost převyšovat Vaše příjmy.