Zjistěte, který dodavatel elektrické energie je pro vás nejlevnější. Pomůže vám kalkulačka cen energií.

4402561172_a5d52e1e28K výdajům, kterým se nedá vyhnout, patří výdaje za energie. Ať už je pro vás důležitá cena elektřiny za kwh, protože topíte právě tímto způsobem, nebo cena plynu, díky internetu můžete lehce zjistit, který dodavatel energie vám ji poskytne za jakou cenu.

Rozdíly jsou skutečně výrazné, jestliže např. elektřinou topíte, ohříváte vodu i s její pomocí vaříte, může být rozdíl i v desítkách tisíc korun ročně. To stejné platí u plynu.

Způsoby, kterými se dá dobře ušetřit

Prvním způsobem, jak snížit náklady, je porovnat si nabídky jednotlivých dodavatelů elektrické energie. Umožní vám to kalkulačka cen energií online. Je k dispozici 24 hodin denně a během pár vteřin díky ní zjistíte, jaké jsou možnosti právě ve vašem bydlišti.

K získání srovnání budete muset vyplnit pár základních údajů, které jsou jednoduché a nebudou vám dělat potíž. Jde o tyto údaje:

  • Jste firma nebo domácnost
  • Ve kterém kraji se nacházíte
  • Kdo je váš současný dodavatel energie
  • Znáte roční spotřebu – ano/ne
  • Velikost bydlení
  • K čemu energii využíváte
  • Máte zájem i o neveřejné nabídky ano/ne
  • Telefonní číslo na vás

Následně již stačí kliknout na buton Srovnat ceny elektřiny a během okamžiku se vám zobrazí možnosti, které je možné využít.

Dalšími způsoby jak ušetřit, je pořídit si úsporný elektrický kotel, LED žárovky, které v porovnání s obyčejnými spotřebují až o 80% méně elektřiny, nebo začít vařit s pokličkami, jestliže tak nečiníte.

Topte s mírou, raději si oblékněte svetr a teplé ponožky, než abyste chodili doma i v zimě v tričku. Za takové pohodlí se platí, tak se nedivte, že je pak účet za elektřinu příliš vysoký.

Na radiátory umístěte termostatické hlavice, které budou hlídat teplotu v interiéru. Zároveň je možné nastavit přitápění v nemovitosti i v době, kdy jste mimo. Dům nevychládne a nebudete pak muset vynaložit ještě více energie na to, abyste jej opět vytopili.

Ušetřit nejvíce se vám podaří, když všechny možnosti spojíte v jedno. Uvidíte, že budete mile překvapeni, jak se cena na faktuře za elektřinu sníží.