3 tipy, jak neplatit zbytečně na daních

Jako zaměstnanci i samotní zaměstnavatelé se můžete potýkat s problémem, kdy vás spoustu peněz stojí placení daní. Existuje několik možností, jak neplatit zbytečně moc peněz a snížit daně.

1. Využívejte slevy na daních

Právní předpisy, které se týkají daní, vám umožňují využívat nejrůznější slevy. Díky nim se mohou daně poměrně razantně snížit. Klasicky se jedná třeba o slevu na poplatníka, ale také slevy na vyživované děti apod. Slev je poměrně značné množství, orientace tak nemusí být jednoduchá.

2. Odečitatelné položky také nejsou k zahození

Podobně jako výše uvedené slevy snižují vysoké odvody na daních i takzvané odečitatelné položky. Jde kupříkladu o příspěvek na penzijní připojištění či životní pojištění atd. Rozdíl je v tom, že se odečitatelné položky odečítají od daňové základu nikoli o celou výši daně.

3. Spolupracujte s experty

Při odvádění daní je dobré se obrátit na experty. Už jen z toho důvodu, že vám mohou dobře poradit, jaké slevy a odečitatelné položky můžete vy osobně uplatnit. Zajistí ale i kompletní vedení účetnictví.
Pakliže hledáte odborníky pro vedení účetnictví v Praze, obraťte se na společnost Triarios. Jde o zaběhlou firmu, která spolupracuje i s několika významnými firmami.
Funguje však i jako daňový poradce v Praze pro malé firmy. Obrátit se tak na ni můžete i v případě, že vlastníte firmu o pár zaměstnancích, případně jste dokonce živnostníky. Právě jako živnostníci budete mít při uplatňování slev a odečitatelných položek velké možnosti.
Společnost Triarios vám pomůže nejen tehdy, potřebujete-li zajistit vedení účetnictví v Praze či vše okolí daní. Nabízí své služby také při komunikaci s finančním úřadem, zdravotními pojišťovnami či správou sociálního zabezpečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *