Krátkodobé půjčky

Krátkodobé půjčky jsou určeny především těm klientům, kterým chybí finance před výplatou. A jelikož se v tomto případě jedná o neúčelové půjčky, tak finance získané z krátkodobého úvěru lze využít na cokoliv.

V poslední době roste počet lidí, kterým v posledních dnech či týdnech před výplatou dojdou finanční rezervy. Někdy za to mohou nedostatečné příjmy, jindy zase nečekaná situace, která si žádá rychlou finanční náplast. Přeci jen v době elektrotechniky a moderních zařízení není nic neobvyklého, když nějaký produkt z ničeho nic vypoví službu, kterou před tím plnil i několik let.

V těchto, a obdobných případech, se často hodí rychlá finanční pomoc, díky které by se problém co nejdříve vyřešil. A právě z tohoto důvodu lze využít krátkodobou půjčku, pomocí které zaplatíte ty nejdůležitější výdaje a jakmile Vám přijdou peníze od zaměstnavatele, tak jí zase vrátíte.

Noví klienti mohou získat nejrůznější výhody

Jelikož se trh s nabídkou krátkodobých půjček rozrostl na poměrně velké množství firem, které tento typ produktů nabízejí, tak jsou potencionálním klientům nabízeny nejrůznější výhody, které by je přinutily vybrat si nějakou konkrétní nebankovní společnost.

Zmínit lze například první půjčku zcela zdarma, při které vrátíte pouze tu částku, kterou jste si půjčili. Bez žádný poplatků za vyřízení ani jakýchkoliv úroků. Jestliže si tedy půjčíte například 4 000 Kč, tak vrátíte přesně tutéž částku, ani o haléř více.

A právě co se týče výše půjčované částky, tak to je také další věc, ve které se nabídky jednotlivých společností, poskytujících nebankovní půjčky, liší. Většinou je první půjčka omezena maximální sumou, kterou lze novým klientům půjčit. A tato hranice se každou řádně splacenou půjčkou navyšuje, až se jednou dostane na maximální strop. Ten je u některých poskytovatelů například 12 000 Kč, nicméně jsou i společnosti, které jako maximální výši půjčky uvádějí i částku dvakrát (a více) vyšší.

Podmínky pro schvalování půjček se také liší

Nicméně čím vyšší částku lze při krátkodobé půjčce získat, tím těžší jsou také podmínky pro její získání. Zatímco u částek do několika tisíc korun toho společnosti tolik nepožadují, tak při vyšších částkách již je potřeba dokládat příjmy a také splňovat různé další administrační předpisy (doložení OP a podobně).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *