Svět prochází obměnou

Svět prochází obměnou

Autor obrázku: Mathias Gawlista

I když počet obyvatel planety Země stále roste, je nutno to rozlišit. Toto číslo totiž stále nabývá kvůli rozvojovým zemím světa, jako jsou třeba země Afriky, či jižní Asie.

Ve vyspělých zemích a světových špičkách už dochází spíše k úbytku obyvatelstva, což má za následek nejenom neustále zhoršování finanční situace, ale i celkové hospodaření států. Velkým pozitivem, kterého využívají zejména velké společnosti, je levná pracovní síla, která k nám míří právě z již jmenovaných rozvojových zemí.

Přežijí ti nejsilnější …

Některým může toto tvrzení připomínat jakousi parafrázi Darwinovy teorie, od níž se může tato myšlenka odvíjet. Postupem času totiž skutečně dojde k mnohým věcem a událostem, jak je známe z filmů.

Že by ovšem naši zemi ovládli roboti, nám s největší pravděpodobností nehrozí. Ale zauvažujeme-li nad výškovými budovami, které předčí i dnešní nejmodernější a nejvyšší stavby světa, vypadá to poměrně reálně. Ovšem, stejně jak budou moderní budovy a technika, budou muset být moderní i lidé, kteří se budou o veškerou techniku starat.

Dojde k intenzivnímu hospodaření

Již dnes je na mnoha místech Země používáno intenzivní hospodářství, např. v Japonsku, jenž je poměrně malou zemí, ale i přesto patří ke světovým špičkám. Stejně tak tomu může být i za několik stovek let po celém světě, kdy se nejdynamičtější světové metropole propojí a vznikne tak „metropolitní-gigant“. Samozřejmě to bude přinášet i potřebu vysoké uspořádanosti, ale i tak bude vznikat určitý chaos. To se samozřejmě netýká pouze měst, ale i pěstování plodin, výrobního průmyslu atd.

Nároky budou stále vyšší

Autor obrázku: Sheila Sund

Čím modernější svět, tím vyšší bude žádáno vzdělání. A je úplně možné, že za tu dlouhou dobu, už nebude lidem stačit k získání pracovního místa pouze jedna vysoká škola …ale hned několik, a třeba si ještě budou muset další dodělávat během zaměstnání. Je také třeba věnovat stále vyšší a vyšší pozornost počítačům, kterými se bude v budoucnosti řídit téměř vše. To samé ale platí i o ostatní elektronice a technice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *