„Hospodské“ počty – druhá část

„Hospodské počty“ – druhá část

Co se týče zaplacení účtu, tak se také nebojte ozvat! Protože pokud tak neučiníte, budete to Vy, kdo bude odírán o peníze, protože na každé ošizené porci jídla, pití i účtu vydělává tento nepoctivý poskytovatel restaurátorských a hospodských služeb.

To, jestli kasírujícímu poskytnete nějaké to spropitné, za to jak, Vás po celou dobu Vaší přítomnosti v zařízení, obsluhoval, je zcela na Vašem posouzení. Nikdo po Vás nesmí požadovat „dýžko“, které bude započítané jakoby rovnou do účtu.

Je faktem, že mnoho poctivých hospodských jsou „házeni do pytle“ s těmi nepoctivými, a pak jsou šikanováni svými hosty. Bohužel je to realitou dneška a tito poctivci musí mnoho přetrpět.

A Vy, milí hosté, nenechte se odradit jednáním některých jednotlivců, nebojte se říci svůj názor nahlas a upozornit na pochybení. Totéž se Vám snadno může stát i jinde, než – li v restauraci. Např. v obchodě, kde Vám nechtěně vrátí méně než mají.

I chybami se člověk učí a nikdo z Vás není dokonalý. To že máte třeba špatně spočítanou útratu, nemusí ihned znamenat, že to dotyčný udělal úmyslně, mohlo k tomu dojít pouze náhodou a špatnými počty.

A, Vy milí nepoctiví, nemyslete si, že se na Vaše triky nepřijde. Ne všichni spoléhají na Vaši poctivost a útratu si vždy pečlivě přepočítají než Vás požádají o konečné zaplacení. Sice Vám může leckdo říci, že se to nedělá, počítat si účet před ostatními u stolu, ale pokud je host již po několikáté takto ošizen, chce se nějak bránit a zamezit předem tomu, že budou opětovně obráni o peníze.

Nebojte se, jsou to pouhé výjimky, tito nepoctivci, ale pokud již na něco takového narazíte, nebojte se ozvat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *