Jak nakupovat a na co si při tom dát pozor?

Jak nakupovat a na co si při tom dát pozor?

POTRAVINY

Jdete nakupovat a až doma zjistíte, že jste na něco zapomněla? Je to tak pokaždé? Pokud ano, mám pro vás radu: napište si seznam. V mnohém lidem pomáhají.

Vytvářejte si ho postupně: když zjistíte, že vám došel cukr, neváhejte a napište to tam! Až potom půjdete nakupovat potraviny, určitě na nic nezapomenete, pokud budete mít tento seznam s sebou. Můžete si vzít třeba i tužku a jednotlivé věci si odškrtávat, bude to tak ještě přehlednější.

BOTY

Nejlepší je kupovat značkové boty, protože ty vydrží víc než boty např. od Vietnamců (neříkám, že ŽÁDNÉ boty od nich nejsou dobré, ale z pravidla za moc nestojí, bohužel). Je důležité, z jakého jsou materiálu: nejkvalitnější je kůže.

Také je dobré si s sebou vzít kamarádku, aby každý pár posoudila kritickým okem. Vám mohou určité boty připadat úžasné a neuvidíte na nich jedinou chybičku, zatímco kamarádka ano. Nejspíš to bude právě ona, kdo vás upozorní, že podpatky jsou z plastu (či jiného nekvalitního materiálu), což moc dlouho nevydrží, nebo že vám zrovna dvakrát nesluší. Pomůže vám s výběrem.

Ale pozor! Neberte místo kamarádky přítele, manžela, či kamaráda (pokud není gay), protože muži zrovna nemilují nakupování a v dámských botách se většinou moc nevyznají.

OBLEČENÍ

Zde platí více méně to samé, jako u bot: je nutný výběr správného obchodu a přizvat kamarádku. Kdo by vám jinak řekl, že ty kalhoty vám „dělají velký zadek“ nebo že v těch šatech máte „prsa jako stará panna“? Materiál zde ale nehraje tak velikou roli.

ZAŘÍZENÍ DO DOMÁCNOSTI

Pokud bydlíte v bytě s kamarádkami a každá máte svůj pokoj, tak si do něj samozřejmě můžete koupit, co chcete. Nikdo vám do toho nebude mluvit, a vlastně ani nemůže (pokud sama ale nebudete chtít).

Avšak pokud bydlíte s manželem (a tudíž máte společné jmění), tak se s ním budete muset poradit, než něco koupíte např. do obýváku, především když to bude něco většího, či dražšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *