Málo peněz? Jak jich mít více

Málo peněz? Jak jich mít více

Také řešíte neustálý nedostatek peněz? Kvůli nízkým příjmům si nemůžete dovolit dražší a kvalitnější potraviny a musíte namísto nich kupovat ty nejlevnější, u kterých raději ani nezkoumáte, z čeho jsou vlastně vyrobené? A dokonce se kvůli tomu nemůžete ani obléknout tak, jak byste chtěli, či nemůžete jet na dovolenou jinam, než pod stan, i když si ji zasloužíte?

Rozhodně v tom nejste sami a jistě i Vy znáte velkou spoustu lidí, kteří mají stejnou nebo podobnou situaci.

Vše vyžaduje oběti

Jistě se shodneme na to, že pokud něco chceme, musíme pro to také něco udělat – ovšem ne vždy k tomu bude stačit Vaše zaměstnání. Pokud patříte k řadovým zaměstnancům v nějaké továrně, zkuste zapřemýšlet a následně se poohlédnout po nějakém lepším zaměstnání.

Pokud se Vám ovšem nepodaří sehnat lepší zaměstnání, zhodnoťte, zdali by nebylo dobré přinášet ještě větší oběti, než doposud a začít pracovat ve dvou pracích – jednoduše skloubíte práci na HPP (hlavní pracovní poměr) s prací na VPP (vedlejší pracovní poměr).

Ponížení …ale proč?

Mnozí lidé, i když mají tu možnost, do druhého zaměstnání nepůjdou z důvodu, protože jim přijde ponižující. Pro každého z nás může být ponižujícím zaměstnáním něco jiného, velká spousta lidí ovšem označuje za ponižující povolání třeba uklízeče. Kde bychom ovšem byli bez uklízečů a uklízeček? Uklízeči/uklízečky sice dělají špinavou práci, ovšem jenom díky nim je čisto všude tam, kde je potřeba.

Pokud Vám ovšem tato práce nevadí, ale nemáte pouze rádi společnost, zkuste se poohlédnout třeba na internetu – velmi často jsou totiž sháněni uklízeči komerčních prostorů – ty se obvykle uklízí v pozdějších hodinách …za to jste tam ovšem sami, anebo s dalšími členy úklidové skupiny.

A co takhle víkendy?

Pro mnohé jistě nepředstavitelné …obětovat jediné dny volna po perném pracovním týdnu …nemalou motivací ovšem může být, že si díky víkendovému zaměstnání můžete přilepšit i o více jak 2/3 Vašeho stávajícího příjmu, což Vám umožní celkové lepší žití – budete si moci pořídit nové auto, budete moci opravit barák (byt), anebo dopřát svým dětem lepší vzdělání a zajistit jim tak v budoucnu lepší možnosti – a to nejenom pracovního uplatnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *