Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Chcete vydělávat alespoň průměrný plat?

Průměrný plat 23 500KČ/měsíc …tak o tom si může většina z nás nechat zdát. V mnoha případech je to příjem dvou pracujících do jedné domácnosti. Stále se zvyšující průměrný plat má ukazovat vyspělost státu …ovšem nesmyslné parametry, dle kterých se vyspělost určuje, jsou mnohdy v rozporu s realitou – tuto částku průměrného měsíčního příjmu můžeme připisovat především politikům, manažerům a dalším řídícím pracovníkům, jejichž platy se mnohdy pohybují v řádech několika desítek a stovek tisíc českých korun za měsíc.

Není práce jako práce …

Zatímco většina manažerů a dalších řídících pracovníků vykazuje jisté výsledky, v politice už to tak valné není … Manažeři, jejichž platy mnohonásobně překračují platy běžných občanů naší země, musí své práci mnohdy věnovat i 2x více času, než ostatní pracovníci. Denní osmihodinová pracovní doba jim většinou nic neříká a většinou pracují až do doby úplného vyčerpání.

Namísto toho politici a senátoři, kteří se prezentují jako nejvyšší představitelé a články řídících orgánů, se příliš nepředřou. Řízení státu vyžaduje bezesporu velkou zodpovědnost, tu ovšem nese pouze několik z nich a zbytek je tam tak říkajíc „do počtu“. Plat jednoho z nejníže postavených poslanců se pohybuje někde kolem 50 000KČ, který je placen penězi běžných občanů.

Kdo šetří, má za tři

Staré pořekadlo „Kdo šetří, má za tři“ už dávno není ve spoustě případů pravdou. V dřívějších dobách, kdy se opravdu dalo přežít i s minimem výdajů, tomu tak bylo, ovšem v dnešní době, kdy vyjdeme se svými příjmy jen tak tak i přes to, že jsme šetřiví a kupujeme levné potraviny, už to neplatí. A pokud bychom náhodou zase nějak začali s penězi vycházet, vláda nám přichystá další zdražení zboží nebo vydá nové zákony, které donutí zaměstnavatele snížit platy svým zaměstnancům.

Buď jednou pořádně, nebo dvakrát hůř

Pokud chcete, aby Váš měsíční příjem alespoň kamarádil s hranicí průměrného měsíčního platu v ČR, zaměřte se na kariéru – najděte si nejlepší možnou práci a snažte se v ní co nejrychleji stoupat.

Komu se ovšem nepoštěstí a potřebuje vyšší příjmy, měl by zkusit druhou práci – a to buď ve všední dny v kombinaci s Vaší stávající, anebo vykonávat jednu práci v týdnu a další přes víkendy. Platové ohodnocení víkendových pracovníků je mnohdy srovnatelné i s platem těch, kteří chodí do práce pravidelně každý všední den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *