Povinné ručení, aneb „čím méně, tím více a naopak“

Povinné ručení, aneb „čím méně, tím více a naopak“

 

Také jste nespokojení s výší platby Vašeho povinného ručení? Zejména pak mladí řidiči musí platit více, než třeba jejich rodiče. Je nutno si uvědomit, čím je vyšší cena dána.

Hlavním faktorem, který ovlivňuje výši ceny, je Váš věk. Obecně je dáno, že čím mladší řidiči jsou, tím více musí platit – je to z jednoho prostého důvodu, a sice že jsou nezkušení, nebo méně zkušení než řidiči vyššího věku.

Oproti mladým jsou právě ve výhodě starší řidiči, u kterých se předpokládá, že mají více zkušeností, jsou při řízení znalejší nahodilých situací a také jsou klidnější.

I na pojišťovně záleží!

Nejenom nízký věk je věk jedním z faktorů ovlivňující vyšší cenu povinného ručení. Záleží také na pojišťovně – ve většině případů vychází nejlépe ČPP (Česká podnikatelská pojišťovna), je však i spousta případů, že Vás pojištění Vašeho motorového vozidla (auta, motorky atp.) vyjde lépe u jiné pojišťovny.

Jen těžko si člověk sám opravdu efektivně porovná nejvýhodnější povinné ručení …a právě v takovém případě přijdou vhod finanční poradci. Pokud jim ovšem nevěříte, poraďte se s někým, kdo má stejné vozidlo.

Na finanční poradce pozor!

Pokud se rozhodnete pro finančního poradce, dejte si pozor zejména na poradce ze společnosti OVB – Ti vám v 99% případů dají jakékoliv motorové vozidlo k ČPP se slovy, že je to nejlepší pojišťovna, co se povinného ručení týče. Raději požádejte o radu finanční poradce ze společnosti Fin Centrum nebo PARTNERS.

Finanční poradci Vás jen tak nepustí …

Nepočítejte ovšem s tím, že Vás finanční poradci pustí jenom tak …pokud už některého z nich požádáte o radu (ať už je z jakékoliv společnosti), bude se Vám snažit udělat kompletní analýzu a předělat Vám celé Vaše stávající portfolio – ne vždy to musí být na škodu, opět ale buďte obezřetní u poradců ze společnosti OVB – těm jde většinou pouze o vlastní provize a nikoli o Váš prospěch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *