S poctivostí nejdál dojdeš

S poctivostí nejdál dojdeš

Tak říkávali mnozí naši předci …: „S poctivostí nejdál dojdeš!“ Kdyby ovšem viděli, jak to v dnešní době ve skutečnosti je, byli by velmi zklamaní. Dnes je to samá krádež a samý podvod … A jak by taky ne, když nám vláda stále akorát peněz ubírá a co hůř, plýtvá s „našimi penězi“. Vláda šetří na lidech, ale sama sebe neomezí …kdybychom se opravdu měli řídit vládou, která nám má jít příkladem, asi bychom poctivosti příliš nevyužívali.

Práce ubývá …

Snad každý z nás si chce najít dobré povolání, které by mu vyhovovalo. Ovšem kvůli neustálým omezením, která přichází jedno za druhým z vyšších míst naší republiky, snižují zaměstnavatelé počet pracovních míst …nové lidi buď vůbec nepřibírají, anebo dokonce i propouští stávající zaměstnance.

A právě proto se v dnešní době hledá práce čím dál obtížněji …a tak se mnoho lidí (zejména pak přistěhovalců z východu – nejedná se o Asiaty) uchyluje k násilí a ke zlodějství a okrádají tak stále ubývajících, skutečně poctivých lidí.

Penězi plýtvá, jako by se nechumelilo

A i když se stále všude mluví o tom, jak je peněz málo, vysoce postavené představitele našeho státu, jejichž platy jsou v porovnání s normálními lidmi mnohokrát až enormní, to vůbec netíží a zvesela si rozhazují dál. Občanům České republiky peníze seberou, ale přistěhovalcům (zejména pak těm z Rumunska) je přidají.

Nutno však také podotknout i to, že vláda velmi často svěřuje různé stavby soukromým firmám, zejména pak stavby dálnic, které jsou velmi předražené. Neméně podstatným je fakt, že vládní představitelé žijí ve zbytečném přepychu, který měsíčně stojí i více, než měsíční rozpočet 10-ti běžných rodin v ČR.

Mj., pokud letí na nějaké jednání mimo ČR, není jim líto použít „naše peníze“ na zaplacení i těch nejdražších leteckých společností …a to vše pouze kvůli službám a zbytečnému přepychu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *