Nakupování v kamenných obchodech – Na co si dávat při nakupování pozor?

Nakupování v kamenných obchodech – Na co si dávat při nakupování pozor?

Je toho mnoho … Jistě všichni z Vás znají reklamy velkých, ale i menších obchodníků, ve kterých lákají na zlevněné zboží či na množstevní slevy na to či ono. Je ovšem všechno přesně tak, jak říkají?

Ano, některé slevy jsou oproti původním cenám skutečně výhodné …nutno si však uvědomit, že obchodník na všem, co Vám prodá, vždy vydělává – a to nemalé peníze. Tyto reklamy však mají z úkol nalákat lidi nejenom na zlevněné zboží, ale i na vše ostatní.

Trik obchodníků, abyste koupili to, co oni chtějí

Ať už navštívíte jakýkoliv obchod (zejména super/hyper markety) či velká obchodní centra nebo domy v důsledku nějakých slev, či zkrátka že potřebujete, vždy se setkáte s „trikem“, který využívají obchodníci po celém světě, jak Vám dát podvědomě najevo, co si máte koupit, i když to třeba ani nepotřebujete.

Takovýto postup obchodníků je zcela zběžný a velmi okatý …ale i přes to mu mnozí podléhají. Zboží v obchodech je totiž umisťováno nikoli tak, jak ho lidé potřebují …ale tak, jak se ho potřebuje prodejce zbavit – zboží, kterého má prodejce přebytek nebo má brzký konec doby trvanlivosti nejenom zlevní, ale především ho umístí mezi první věci v prodejně, které uvidíte. Dá ho do popředí a zejména ho umístí do výšky očí, aby bylo nejlépe vidět.

Obecně je také známo, že nejvíce upoutá zrak lidí červená barva, a proto velká spousta prodejců používá barvy jí podobné. Velmi často se lze setkat se svítivě oranžovou barvou s černými nápisy (na tmavě červené nejsou černé nápisy příliš vidět a světle červená barva moc nezaujme).

Jak se tomuto triku vyvarovat?

Je to velmi jednoduché, ale uznávám, že pro mnoho lidí jistě obtížné. Jednoduše si v obchodu vezměte pouze to zboží, co opravdu potřebujete a nekupujte něco, co je o 3 Kč levnější než obvykle a přitom to ani nevyužijete.

Do zásob se vyplatí nakupovat např. mouku, cukr, konzervy a další dlouho trvanlivé zboží. Rozhodně ale nemá cenu nakupovat něco, co využijeme třeba jenom 2x do roka. Takové věci Vám pak doma akorát zabírají místo a co hůř …mnohdy se i zkazí, protože na ně zapomeneme. Někdy je také dobré (a v praxi velmi běžné) si napsat seznam potřebných věcí a držet se ho.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *