Podnájem a vydřiduši – druhá část

Podnájem a vydřiduši – druhá část

Jedním slovem „VYDŘIDUŠSTVÍ!“

Nedejte se a nenechte se odírat o peníze zbytečně. Žádejte změny ve smlouvě tak, aby tam bylo výslovně uvedeno, kolik činí jednotlivé zálohy.

V období úhrnného vyúčtování žádejte předložení jednotlivých faktur od společností provádějící tyto soupisy odečtů a následné vyúčtování. Pokud si nejste jisti, kdy toto období bude, dotažte se u společnosti provádějící tyto odečty. Rádi Vám zodpoví Vaše dotazy.

A pokud např. dochází k únikům tepla způsobené nedostatečnou funkčností topných těles či netěsnícími okny, žádejte po majiteli bytu okamžitou nápravu, protože pokud máte elektrické topení v kombinaci s netěsnícími okny a navíc toto topení nedokáže dostatečně udržovat teplo, po celý den do dalšího automatického sepnutí ohřevu, tak zcela jistě vznikne při vyúčtování = NEDOPLATEK. Majitel tento nedoplatek však bude chtít uhradit po Vás.

Nenechte se odírat a žádejte svá nájemnická práva. Máte nárok na to, bydlet v odpovídajících podmínkách a majitel má povinnost provést potřebné úpravy, aby byl byt obyvatelný. A u netěsnících oken vzniká plíseň a to ohrožuje na zdraví Vás i Vašich potomků a může hrozit závažný průběh různých nemocí, jako např. ASTMA!

Pokud majitel nemá ochotu udržet pro Vás lidské a obyvatelné prostředí, raději si našetřete nějakou tu korunku a odstěhujte se někam, kde bude elektřina vedena na Vaše jméno a budete mít jistotu, že uhrazené zálohy a skutečně propálená energie je ve finální fázi při vyúčtování propálena Vámi osobně a případný NEDOPLATEK jste si opravdu způsobily Vy samotní!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *