Konsolidace

Konsolidace

Konsolidační úvěr

Už jenom to slovo „úvěr“ zní trochu děsivě …některým lidem však může konsolidační úvěr výrazně pomoci! Pod pojmem konsolidační úvěr se rozumí sloučení všech půjček (úvěrů/závazků) do jedné za účelem nižších splátek a úroků – nejenom, že budete měsíčně finančně méně zatížení, ale ani nebudete tolik přeplácet na úrocích.

Většina finančních domů poskytuje tyto úvěry max. do 600 000,– Kč na max. 8 let, jsou však i takové finanční domy (např. Komerční banka), které nabízí konsolidační úvěry až do výše 2 500 000,– Kč s max. dobou splatnosti na 10 let. Mj. nám nabízí možnost konsolidace i nebankovní společnost Cetelem.

Obecné podmínky

Abyste dostali tento úvěr, nepotřebujete mít ručitele ani zástavu nemovitosti. Musíte však splňovat: plnoletost, trvalý pobyt na území ČR, trvalý příjmů a bankovní účet.

Úvěr lze kdykoliv splatit i předčasně, u většiny institucí však za poplatek. Nutno však zdůraznit, že konsolidaci je potřeba provést včas a ne v momentě, kdy už nezvládáte placení svých závazků – v takovém případě Vám finanční dům v mnoha případech konsolidační úvěr neposkytne. Opomenout však nesmíme ani ty poplatky za předčasné splacení závazků – ale ne všechny společnosti je mají zavedené.

Co je při konsolidaci dobré?

Rozhodně je dobré se pojistit – jak, to už záleží na Vás a na Vaší situaci. Existuje hned několik druhů pojištění v tomto případě. Pokud vycházíte s penězi jen tak tak, je rozhodně dobré se spolu s úvěrem pojistit i proti neschopnosti splácet …pokud si berete větší konsolidační úvěr, je dobré se nechat pojistit i pro případ smrti, aby pozůstalým nezůstaly na krku jen a jen splátky – a pokud se rozhodnete pro pojištění, většina finančních domů Vám i sníží úrokovou sazbu.

Musíte však také brát v potaz, na jak dlouho si úvěr berete – obecně je známé, že čím kratší doba splácení, tím větší úroky a tím méně přeplatíte a naopak, tedy, čím delší doba splácení, tím nižší úroky a tím více přeplatíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *