Dnešní svět a moderní technika

Dnešní svět a moderní technika

Tohle je téma, na které by jsme mohli napsat klidně slohovou práci, ale pojďme si říci nějakých pár základních bodů.

Dnešní moderní svět, jak bychom to mohli nazvat je tak modernizovaný, že ani sami kolikrát nevíme co děláme, jen se podívejme kolem sebe. Třeba vývoj aut… dřív byla auta, která jste doslova opravily sami a dnes? Dnes jsou tak moderní auta s tak moderní technikou, že ani nevíme, na co nám všechny ty věci jsou.

Moderní auta už nejsou takové, jako to bývávalo dřív. Když vám někde došel benzín, tak jste došli na benzínku s kanistrem a benzín dolili a jeli dál bez problémů. A dnes? Když vám v novém autě dojde benzín, už se pravděpodobně nikdy nerozjedete a musíte to nechat odtáhnou do autoservisu, kde si za to řeknou nehorázné peníze a pak teprve možná můžete jezdit, pokud vám zbudou peníze na pohonné hmoty.

Autor obrázku: NRMA Motoring and Services

Je to tak i se vším ostatním, je sice moderní doba – moderní telefony, robotické sekačky, pračky, sušičky, žehličky, kola, tablety, notebooky, počítače, zabezpečovací systémy atd., ale vše je dělané tak, že to má svou záruku a pokud uplyne, zboží můžete vyhodit. Když se po záruce rozbije a nechcete kupovat nové, nebo na to zrovna nemáte finance, tak hoplá do servisu a tam vypláznete ale taky pěkný balík.

Zkrátka a jistě, dneska je všechno sice moderní a ulehčí vám to spousty práce, ale za jakou cenu? Je to opět jen obchodní taktika, jak z lidí vylákat větší obnos peněz.

Všimněte si, hodně lidí se vrací třeba ke starým autům, protože tam je oprava za pár kaček, muž si auto opraví i sám a na nové prostě mnoho lidí v tomto státě nemá peníze a když už si ho budou moci pořídit, tak nemají na jeho údržbu.

Je to sice moderní doba se všemi vypracovanými technologiemi, ale podle mého názoru, dřív se lidé i bez velké technologie měli lépe. Jediné, co je na tom dobré je, že nám takovéto věci ušetří spoustu času, ale jak se říká: za luxusní příplatek, nebo se tomu jinak říká komfortní život.

Jsou to všechno moc pěkné a užitečné věci, ale myslím si, že i bez nich bychom se obešli. Určitě bychom se obešly bez luxusních aut, moderních televizí a telefonů, bez chytrých praček a žehliček a také bez myček. Ale je to vše jen na nás, lidech, jak se k tomu postavíme a jak této moderny budeme využívat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *