Příliš mnoho výdajů za potraviny?

Příliš mnoho výdajů za potraviny?

Také řešíte příliš vysoké výdaje za potraviny? Kupujete stále to samé co dříve, ale platíte za to čím dál více? Je mnoho lidí, kteří tohle přijmou …jsou to zejména ti bonitnější lidé. Avšak Ti, kteří nemají peněz nazbyt a musí každou korunu obrátit dvakrát, už řeší, kde by nějaké peníze ušetřili. A to ať už se jedná o zbytné či nezbytné výdaje. Výdaje za potraviny zpravidla stoupají s každým přírůstkem do rodiny, zejména pak stoupají v období výchovy kojenců, kterým se musí kupovat speciální strava.

Jak ušetřit?

Nejefektivnějším způsobem jak ušetřit nemusí být omezování se …nemusíme si odepřít vše, co máme rádi. Jednoduše stačí nahradit některé potraviny jinými. Je samozřejmé, že ne vše, co dáme jako náhražku za jinou potravinu, bude stále chutnat stále stejně dobře …v takovém případě nám však mnohdy mohou pomoci různá koření a dochucovadla, která až tak drahá nejsou.

Většinou jsou chutě o zvyku, a tak když nahradíme něco, co jsme zvyklí jíst několik let, něčím jiným, rozdíl může být mnohdy velmi znatelný …po nějakém čase si na to však také zvykneme.

Kupováním levnějších potravin také ušetříme …nyní se nejedná o náhražky stávajících výrobků, ale např. o pizzu, které je dostupných v obchodě hned několik druhů. Spousta lidí si kupuje pizzy od světových výrobců, jako je např. Ristorante nebo Alfredo.

Že mají ovšem hned vedle pizzu, která je 2x větší a o polovinu levnější, to už je nezajímá a většinou to odbydou slovy, že „nebudou jíst tyhle nekvalitní potraviny“ – faktem ovšem je, že téměř nikdo se nikdy nedívá pořádně na složení dané výrobku a usuzují tak pouze podle ceny nebo dle značky.

Co je výsledkem?

Výsledkem je úspora Vašich financí, které můžete využít jinde, či  si je nechat zhodnotit v bance nebo ve spořitelně. Levnější jídlo nemusí být vždy méně chutné než to drahé, záleží pouze na každém z nás, jestli jsme schopni přijmout, že i levnější může být mnohdy chutnější a lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *